Czy wszystko jasne?

Najczęściej zadawane pytania przez naszych klientów:

Czy każdy może wypożyczyć samochód w Wypożyczalni Samochodów? Jeśli nie to czym jest to spowodowane?
Rzeczywiście, nie zawsze wystarczy ważne prawo jazdy, by skorzystać z wynajmu. Osoba, która chce wypożyczyć samochód musi mieć skończone 21 lat i posiadać prawo jazdy od minimum roku. Obostrzenia wynikają z zapisów umów zawartych z Towarzystwami Ubezpieczeniowymi, w których ubezpieczone są samochody . Stosując się do tych zasad osoba wypożyczająca jak i Nasza firma nie będzie miała problemów w przypadku zwrotu kosztów ewentualnej szkody z Towarzystwa Ubezpieczeniowego.

Anna

Doradca klienta w ROBMAX

Jakie dokumenty muszę posiadać aby wynająć samochód?
Aby wynająć samochód wymagane są min. dwa dokumenty ze zdjęciem. W tym wypadku jednym z dokumentów jest prawo jazdy, drugim może być dowód osobisty lub paszport.

Anna

Doradca klienta ROBMAX

Czy mając międzynarodowe prawo jazdy można wypożyczyć samochód w Wypożyczalni ?
Tak, legitymując się międzynarodowym prawem jazdy można wypożyczyć u nas samochód, lecz nie można zapominać o tym, że kierowca musi mieć dokument od ponad roku i mieć skończone 21 lat.

Anna

Doradca klienta ROBMAX

Jak przebiega proces wynajmu samochodu w wypożyczalni?
Wszystkie formalności załatwiamy od ręki w siedzibie firmy a trwa to nie dłużej niż 15 minut. Do zawarcia umowy niezbędne będą dwa dokumenty tożsamości kierowcy tj. prawo jazdy i dowód osobisty/paszport. Po spisaniu umowy wynajmu samochodu kluczowym elementem jest protokół zdawczo-odbiorczego. Na nim, w obecności przedstawiciela firmy zaznaczone zostaną wszelkie uwagi dotyczące wynajmowanego samochodu.
Przed podpisaniem protokołu należy sprawdzić stan techniczny auta, lakieru, tapicerki. Wszystkie zastrzeżenia trzeba zgłosić i zawrzeć w protokole.

Anna

Doradca klienta ROBMAX

Czym jest kaucja?
Kaucja jest zabezpieczeniem na wypadek spowodowania przez najemcę dodatkowych kosztów podczas trwania wynajmu.

Anna

Doradca klienta ROBMAX

W jakim momencie i w jaki sposób płacę za wynajem samochodu ?
Zarówno kaucja jak i opłata za wynajem auta pobierane są z góry w dniu wynajmu samochodu. 

Anna

Doradca klienta ROBMAX

Na jaki najkrótszy okres mogę wypożyczyć samochód?
W naszej wypożyczalni najkrótszym okresem wypożyczenia samochodu są 24 godziny. Wyjątkiem stanowią auta dostawcze, które można wynająć do 6h.

Anna

Doradca klienta ROBMAX

Czy można przedłużyć wynajem auta?
Tak. Należy o tym fakcie poinformować nas nie później niż dzień przed końcem wskazanego w umowie okresu najmu. 

Anna

Doradca Klienta ROBMAX

Czy wynajętym samochodem można wyjechać za granicę RP?
Tak, wyjazdy są zwolnione z opłat, jednak ten fakt należy zaznaczyć przy wynajmie auta. 

Anna

Doradca klienta ROBMAX

W jakich godzinach możliwe jest wypożyczenie samochodu?
Wypożyczalnia samochodów pracuje w dni robocze w godzinach 8-17 i w soboty w godzinach 8:00 – 15:00. Za obsługę poza godzinami pracy pobierana jest dodatkowa opłata. 

Anna

Doradca klienta ROBMAX

Jak trzeba przygotować samochód przed zwróceniem go do Wypożyczalni Samochodów ?
Najważniejszą sprawą jest oddanie samochodu z takim samym stanem paliwa, nasze auta wydajemy zatankowane do pełna. Wypożyczalnia pozwala na oddanie samochodu nawet z pustym bakiem, jednak za każdy brakujący litr paliwa trzeba będzie zapłacić (stawki opisane w Regulaminie .). Dodatkowo, gdy auto było czyste w środku i na zewnątrz trzeba oddać go w takim samym stanie. W innym przypadku podobnie jak z paliwem trzeba będzie zapłacić (Regulamin).

Anna

Doradca klienta ROBMAX

Jak postępować w razie kolizji wypożyczonym samochodem ?
Należy niezwłocznie wezwać policję i poinformować o tym fakcie przedstawiciela firmy który poinformuje co dalej w takiej sytuacji robić. Nie można zapominać o takich oczywistych sprawach jak zabezpieczenie miejsca wypadku/stłuczki, spisaniu wszystkich danych osób uczestniczących w wypadku oraz ich pojazdów. PAMIĘTAJMY ABY NIGDY NIE SPISYWAĆ OŚWIADCZENIA O SPOWODOWANIU STŁUCZKI- ZAWSZE WZYWAJMY POLICJĘ!

Anna

Doradca klienta ROBMAX

Miałem kolizję, mój samochód został uszkodzony przez innego kierowcę. Czy przysługuje mi samochód zastępczy?
Tak. Udostępnimy Ci samochód zastępczy na czas naprawy Twojego auta, niezależnie od tego, który serwis będzie dokonywał naprawy. Koszty najmu pokryje ubezpieczyciel sprawcy kolizji w ramach polisy OC sprawcy. Zajmiemy się również obsługą dokumentacji w tej sprawie. Ty nie musisz nic robić.

Anna

Doradca klienta ROBMAX

Czy są limity kilometrów?
Limity kilometrów obowiązują i wynoszą odpowiednio 300km/dzień dla samochodów osobowych oraz dostawczych oraz 1000km/dzień dla autolawety.

Anna

Doradca klienta ROBMAX